Hakkımızda


Beş binden fazla yapıma imzamızı attık… Tecrübemiz, farkımız!

Sektöründe kendine has uygulamalarını örnek şirket olma kararlılığı ile sürdürmeyi hedef seçen PURPLE PRODUCTIONS, yaptığı işlerde güvence artırımını her zaman üst seviyede tutmayı başarmış, uyguladığı hizmet politikasının temel unsuru, kalite olmuştur. PURPLE PRODUCTIONS bünyesinde oluşturulan yapım, yönetim, stüdyo ve kurgu birimlerinin muntazam işleyişiyle  profesyonel yapımlar sunmayı ilke edinmiş, yüksek standartlı yapımlarla müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmayı başarmıştır. PURPLE PRODUCTIONS; özel televizyon kanallarının yayın hayatına başladığı yıllardan beri sürdürdüğü faaliyetleri çerçevesinde hazırladığı belgeseller, kadın, çocuk, sağlık, kültür, siyaset programları, talk showlar, realty showlar, reklam filmleri, tanıtım filmleri ve canlı yayınlar ile beş binden fazla yapımı ekranlara taşımış, seyircilerin takdirini kazanmıştır.

Dünyada ilk kez bir Türk prodüksiyon şirketi, ALMANCA sunulan TV programlarının yapımını gerçekleştirmiştir. PURPLE PRODUCTIONS’ın hazırladığı AKTUALITÄT EUROPA ve REISEZEIT programları iki yıl süre ile aralıksız yayınlanmış, Avrupa seyircisini 115 hafta boyunca ekranlara çekmeyi başarmıştır. Avrupa’da entegrasyon meselesine, Türkiye’nin tanıtımına alışılagelmişin dışında farklı pencereler açan bu televizyon programları, içerik ve kalite anlamında da ekstra katma değerler sağlamıştır.

PURPLE PRODUCTIONS, yine bir ilke imza atıyor! Türk Dünyasının sesi TRT AVAZ kanalında Türk dili ve lehçeleri konuşan halklar arasında dostâne ilişkilerin pekiştirilmesine, ortak Türk kültürünün, dilinin, tarihinin, sanatının geliştirilmesine, gelenek ve göreneklerin hatırlatılmasına yardımcı olmak, Orta Asya ülkelerine Türkiye’yi kendi dil ve lehçeleriyle anlatmak, binlerce yıllık tarihe tanıklık etmiş Anadolu coğrafyasını, kültürünü, medeniyetini, tabii güzelliklerini, örf, âdet ve geleneklerini tanıtmak amacıyla; “KAZAKÇA, KIRGIZCA, ÖZBEKCE, TÜRKMENCE, AZERÎCE” sunulan SEYAHAT ZAMANI adlı programların yapımını gerçekleştirmiştir. Bu üst kalite programlarla 250 milyon nüfûsa ulaşılmıştır.

Orta Asya’nın kanayan yarası hâline gelmiş Afganistan’da  çok önemli bir seri belgeseli oldukça zor şartlarda çekerek bu bahtı kara coğrafyada yaşanan gerçekleri dünya kamuoyuna yansıtmayı başaran PURPLE PRODUCTIONS, özgün yapımlarına bir yenisini daha eklemiştir. KAYIP ÜLKE AFGANİSTAN adlı belgeselin yapım aşaması tam bir yıl sürmüş, huzursuz başkent Kâbil ve muhtelif şehirlerde çok kritik noktalarda gerçekleştirilen üst kalite çekimlerle 21. yüzyılda 12. yüzyıl manzaraları eşliğinde yaşanan gizemli kargaşa, tarafsız bakış açısı ve sanatsal kurgu ile Türkiye’nin ekranı TRT’de gözler önüne serilmiştir.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye tanıtımları faaliyetleri çerçevesinde hazırlattığı YÖRELERİMİZ KÜLTÜRÜMÜZ ve KÜLTÜRÜMÜZ MEDENİYETİMİZ adlı belgesel niteliğindeki televizyon programları, PURPLE PRODUCTIONS imzalı önemli yapımlardandır. AB YOLUNDA YEREL YÖNETİMLER ile BALKANLARDA RAMAZAN adlı TV programları, Başbakanlık’tan ve çeşitli kuruluşlardan başarı ödülleri almış, PURPLE PRODUCTIONS ekibinin yörelere, firmalara, resmî ve özel kuruluşlara hazırladığı tanıtım filmleri, sunulan her platformda ilgi odağı olmuş, gösterildiği her mecrâda büyük takdir toplamış, birincilikler kazandırmıştır.

Türkiye’deki sağlık programlarının öncü şirketi PURPLE PRODUCTIONS, insana ve insan sağlığına verdiği önemi, ulusal ve yerel tüm televizyon kanallarında yayınlanan tanıtım spotlarıyla ekranlara taşımış, kamu yararına çalışan kuruluşlar için hazırlanan eğitim filmleriyle hizmetin, uluslararası sempozyumların, kongrelerin, toplantıların geniş kapsamlı çekim ve canlı yayın organizasyonlarıyla kalitenin adı olmuştur.

PURPLE PRODUCTIONS, fotoğraf karelerini hareketlendiren otobiyografi programı BENİM HAYATIM’la hâtıralarla dolu geçmişe, teknoloji üssü TEKNOPORT’la modern geleceğe ışık tutmuş, SAĞLIKTA ORTAK AKIL ile sağlık ve sigorta bilincinin yükseltilmesine yardımcı olmuş, siyâsî, ekonomik, bilimsel söyleşi programı MODERN YÖNETİMLER ile Türkiye’yi yönetenlerin hizmetlerini, planlarını, tecrübelerini ekranlara taşımış, özel fikirleri, geniş kitlelere ulaştırmıştır.

BAŞLAMA VURUŞU adlı spor programında yapılan futbol ve hakem değerlendirmeleri, gündeme damgasını vururken, HESAPSIZ SOHBETLER programında ekonomiye dokunan ama ekonomi dışında kalan ilginç konular irdelenmiş, DÜNDEN BUGÜNE adlı pogramla “hey gidi günler” dedirten tarih, belgelerle gözler önüne serilmiştir. B4 stüdyolarından canlı olarak yayınlanan bu programlar, seyircilerin ilgisini üst seviyede tutmayı başarmıştır.

Ulusal ve uluslar arası yeterlilik belgelerine, teşekkürle taçlandırılmış mâlî güvenirliliğe sahip PURPLE PRODUCTIONS, kurumsal yapısıyla yapım şirketleri arasında örnek gösterilen tescilli markasıyla zirvedeki yerini almıştır.  PURPLE PRODUCTIONS, özel ve resmî kuruluşlardan oluşan oldukça geniş bir müşteri portföyü ile bir çok mülkî idare ve yerel yönetime danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Profesyonel ölçülerde; Ajans, medya planlama, anket, fizibilite ve proje üretimi gibi konsept tanıtım hizmetlerine, belgesel, çizgi film, yabancı film, yerli film ve dizi filmlerin lisans pazarlama alt yapısına sahip deneyimli kadrosuyla kalite ve estetikten taviz vermeyen PURPLE PRODUCTIONS, geniş görsel arşivi, ileri teknoloji donanımlı alt yapısıyla müşterilerine en çağdaş, en hızlı, en kaliteli hizmeti, en cazip şartlarla sunmaya devam ediyor.